Kontakt

Nordspråkjanuari2013

Namn och mejladresser till medlemsföreningarnas representanter i Nordspråks arbetsgrupp.

Projektleder

Lene Reichstein Lund lrlu(at)ucsyd.dk

Medkoordinator

Ivar Lærkesen ilaerkesen(at)gmail.com

Webbansvarlig

Ida Geertz-Jensen Kontakt

Dansklærerforeningen

Dorthe Hedegaard Mikkelsen (Erhvervsgymnasiet) dhm(at)aarhustech.dk

Helle Trier (gymnasium) helletrier(at)mail.dk

Torben Mundbjerg (Læreruddannelsen) tomu(at)ucc.dk

Ida Geertz-Jensen (grundskolen) igj@dansklf.dk

 

Samtök Móðurmálskennara

Guðný Ester Aðalsteinsdóttir (grundskolen) gudny.ester.adalsteinsdottir(at)reykjavik.is

Hulda Egilsdottir (gymnasiet) hulda@fss.is

 

Foreningen for islandske dansklærere i Island

Björg Hilmarsdóttir bjorgh(at)ru.is

Margret Karlsdóttir margret(at)hvaleyrarskoli.is

 

Landslaget for norskundervisning

Benedicte Eyde (Leder for Landslaget for norskundervisning, LNU), benedicte(at)norskundervisning.no

Johanne Husum (Styremedlem i LNU) jhu.polarsirkelen(at)nfk.no

 

Svensklärarföreningen

Sofia Cederberg Jansson (gymnasium) sofia.cederberg-jansson(at)varberg.se

Nils Larsson nils.larsson@isd.su.se

Jenny Edvardsson frokenje@gmail.com

 

Svensklärarna i Finland

Tiinaliisa Granholm tiinaliisa.granholm(at)hanaholmen.fi

 

Svenska modersmålslärarföreningen i Finland

Malin Borgström malin.borgstrom@edu.hel.fi

 

Redaktörer:

Birgitte Lamb (Dansk Noter, Danmark) bil(at)herlufsholm.dk

Amanda Audas-Kass amanda.audas.kass(at)gmail.com

Teija Lehto (Poppis, Finland) lehto.teija(at)gmail.com

Guðný Ester Aðalsteinsdóttir (Skima, Island), gudnyester(at)gmail.com

Ola-Matti Mittigard (Norsklæreren, Norge) ola-matti(at)norskundervisning.no

Jens Raahauge (Dansk, Danmark) jra(at)dansklf.dk

Carl Magnus Höglund (Svenskläraren, Sverige), carlmagnus.hoglund(at)gmail.com

Teijasbild1Teijasbild2

Skriv et svar

Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out / Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out / Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out / Skift )

Google+ photo

Du kommenterer med din Google+ konto. Log Out / Skift )

Connecting to %s